Візит до лора, або як навитись слухати, щоб чути

Уявімо ситуацію, що ви чудово володієте іноземною мовою, досконало знаєте граматику, одним словом - native speaker! І ось із валізою в руках ви виходите, наприклад, в Хітроу, до вас підходить незнайомець, про щось запитує, а ви розумієте, що (пробачте за тавтологію) нічого не розумієте. Звучить дивно? Зовсім ні! Це абсолютно звичне явище. Діагноз: недостатньо розвинутий фонематичний слух.

 

Сприйняття мови на слух – воно ж  аудіювання, для студентів завжди було проблемним завданням. І не важливо на якому ви рівні – Elementary чи Advanced, впоратись із цим видом вправ непросто. А для того, щоб якийсь навик покращити, необхідно побільше практики. Але ось що слухати, а, головне, як це робити за межами класу, студентам не завжди зрозуміло. Тому давайте розбиратись разом.

Найголовніше правило полягає в тому, що у свій вільний час потрібно слухати лише те, що для вас дійсно цікаво: нудні тексти ви зможете почути в університеті чи у школі. Так що поставтеся до вибору серйозно. 

Інтернет – чудова знахідка для тих, хто прагне щось «почути». А ось можливі варіанти того, що можна послухати у вас орієнтовно такі:

Аудіокниги – зручні тим, що паралельно ви можете використовувати «субтитри» у вигляді друкованого тексту. Ще декілька переваг: градація за рівнями, а також можливість вибрати книгу, яку ви вже давно мріяли прочитати.

Podcasts (вони ж подкасти) – короткі історії чи новини, адаптовані під якийсь окремий рівень. До них також додається сам текст, що дуже зручно для перевірки розуміння.

Vlogs(відеоблоги) – YouTube пропонує новий концепт ведення відеоблогів. Кількість тем величезна,так що вибрати є з чого, плюс є субтитри. Також, регулярно слухаючи одного і того ж влогера, ви швидше запам’ятаєте фрази й мовні звороти, які він використовує. Рівні – від середнього і вище.

TED talks – короткі виступи людей, які спеціалізуються в якійсь окремій галузі. Такий вид аудіювання підходить для старших рівнів. Переваги TED talks: можливість використовувати субтитри більш ніж на 20 мовах.

Ситкоми (серіали з чітким набором героїв, такі як Friends,  Desperate Housewivesтощо) – просто знахідка для тих, хто не уявляє свого існування без улюбленого серіалу. Тепер у вас буде можливість отримувати користь від цього заняття. Найефективніше дивитися серіал, герої якого вам хоч трішки відомі, або той, який ви вже повністю переглянули на відомій вам мові. В даному випадку, рівень визначається лише розміром вашого ентузіазму!

Ось, власне, основний перелік ресурсів, які можна використовувати для розвитку фонематичного слуху. Далі діло за вами – застосовувати це на практиці, і не раз в тиждень, а як мінімум через день. Успіхів вам у розумінні англійської мови!

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Friends & Partners

Розробка та підтримка.