Польща очима українки, або що таке Європа?

Кожна людина має свої захоплення, хобі. Напевне багато хто б поставив галочку навпроти інтересів - подорожі. Я в тому числі.

Чимало подорожую по Україні, бо це спілкування з новими людьми, завжди щось нове і захоплююче, та й активний відпочинок тільки на користь здоров’ю.

Так сталося в 2010 р., що мені судилося здійснити мою давню мрію - побувати за кордоном  і «пробити своє вікно в Європу». «Першим вікном» стала Польща.

 

 Європеїзм  відчувається відразу ж  після перетину кордону: дороги, без жодної ямки, будівництво магістралей, сучасні будиночки без двометрових огорож та заборів, постійний рух, як в мурашнику.

Жодо самих поляків, приємні, прості люди.

Сподобалося те, що в Польщі  на високому рівні культура, традиції, історія, віра. На сьогоднішній день  створені різні модернізовані музеї з 3-д екранами, технологіями, інноваціями, що просто хочеться відвідати те або інше місце. Дізнатися нову інформацію, відпочити, отримати враження.

Дещо незвичним було те, що українські міста  ввечері, особливо влітку, наповнені  людьми, які прогулюються вулицями. В Польщі вже о 16 год. малолюдно  і майже всі проводять час вдома з родинами.

Ціни доступні і при покупках поляки не заглядають до гаманця, бо мають достойні зарплати і пенсії. Наприклад, на той час випускниця педагогічного університету, за місяць роботи в школі отримувала до 3 тис грн.

Машина для поляка не розкіш, а засіб пересування. Кредити мало відсоткові на житло та нерухомість.

Сучасні університети та доступна освіта. Самі нові підручники, журнали, зручні аудиторії, спортивні зали та кабінети, оснащені тільки новизною.

Сподіваюсь, вірю, хочу, щоб Україна поступово входила до країни європейського зразка і кожен відчув полегшення життя. І, що дійсно в центрі Європейського Союзу на першому місці мусить бути особистість та її права. 

Творча людина- це стан душі. Їй потрібно постійно підкріплювати цей стан. В сучасному світі, творча людина це не тоді, коли  читає книжки та мислить, має в пам’яті масу знань. Але й мусить мати творчий задум, передавати його, бо в такому випадку людина залишається споживачем інформації. Натхнення для ідей можна знайти де завгодно, в природі, архітектурі, музиці.

Викладач, або вчитель завжди  має творчо підходити до своєї роботи, адже від нього залежить майбутнє і розвиток особистостей. Одна помилка зі сторони вчителя,або ж неправильний творчий підхід - втрачений інтерес дитини, студента, учня до навчання та виховання.

Моє натхнення є різним. Одним з джерел є музика. Коли звучить мелодія, котра підходить під стан душі, вона підхоплює тебе, як  хвиля. І хочеться творити, творити…

Іншим джерелом є звичайно подорожі. Бо ніколи з подорожей ми не повертаємось такими, якими були  раніше. Все стає по-другому. Нова інформація, враження, досвід.

Вивчення мов. Захоплююся людьми, котрі знають  3 і більше іноземних мов. Адже такі люди дійсно розумні, постійні, адже скільки часу, посидючості  потрібно приділяти граматиці, реченням, фразам, щоб освоїти таке чудове спілкування.

У кожного є свій ресурс черпання натхнення, головне його розвивати, діяти і бути впевненим у своєму майбутньому!

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Friends & Partners

Розробка та підтримка.