“Ну все, я здаюсь”, або як уникнути педагогічного згорання

Напевно кожен викладач незалежно від віку, стажу та досвіду роботи, предмету викладання коли-небудь відчував упадок сил. Період, коли з кожним ранком все складніше і складніше стає взяти в себе руки і відправити на роботу, може настати у будь-кого і ти ніколи від цього не застрахований. Причин, які можуть призвести до того, що викладач втрачає ентузіазм, натхнення та своє внутрішнє полум’я, може бути безліч, починаючи від низької заробітної плати та закінчуючи складними відносинами з студентами та адміністрацією.

 

Замість того, щоб концентрувати свою увагу на причинах педагогічного (професійного) згорання, я б хотіла дати декілька порад заснованих на власному ( невеликому, але все ж!) досвіді. Сподіваюсь, що ці прості, але важливі поради допоможуть вам залишатись активними, ”запаленими”, наповненими енергією та непоборним бажанням викладати протягом всього навчального року.

  1. Залишайте роботу на роботі

Здавалось би нічого складного, але для викладачів така стратегія може стати справжнім викликом. Адже, навіть дома після важкого робочого дня руки так і тягнуться до комп’ютера. Безліч цікавих  ресурсів для викладачів затягують настільки, що ти не встигаєш моргнути оком, як вже перша ночі. Такий “режим” дуже скоро виснажити  викладача та може викликати синдром хронічної втоми та ефект замкненого кола робота-дім. Відпочивайте, заведіть собі хобі, проводьте час з друзями та сім’єю, насолоджуйтесь життям, яке є поза вашою аудиторією!

  1. Піклуйтесь про своє здоров’я!

Якщо ви не будете робити це самі, ніхто не буде! Викладач – це не дитина віку садочка, яку всі будуть питати, чи вона поспала, чи поїла. За кількістю сну та регулярністю харчування ви маєте слідкувати самотужки! Хіба ви зможете доносити знання до ваших студентів та надихати їх власною особистістю на вивчення мови, коли ви ледве стоїте на ногах (навіть друга кружечка кави вам не допомагає!), а з’їдений на скору руку хот-дог віддає біллю у животі.

  1. Співпрацюйте з колегами!

Викладацтво - це не партія соло, це саме той випадок, коли “один у полі НЕ воїн”. Діліться та обмінюйтесь ідеями з колегами, адже, нам завжди є чому один в одного повчитись. Особливо полегшить ваше життя співпраця з викладачем, який йде по тому самому підручнику. Ви будете робити один одному величезну послугу, якщо буде планувати деякі теми або уроки разом, обмінюватись знайденими на просторах інтернету “цікавинками”.

Звичайно, дана стаття докорінно не змінить ваше життя, але я впевнена, що значно полегшить. Притримуйтесь та забувайте про наші три поради і ваше обезсилене “Ну все, я здаюсь” зміниться на тріумфальне “Та ні, воно того варте!”.

Цікаве в Блогах:

Використання гри в навчальному процесі

Головний феномен гри полягає в тому, що, будучи розвагою, вона переростає в навчання, у творчість та у модель людських відносин.

Ще з давніх часів люди використовували гру як метод навчання. В наш час гра є важливою частиною навчального процесу як в дошкільних і шкільних, так і в позашкільних установах. Головна мета застосування гри – це активізація та інтенсифікація навчального процесу. Сьогодні гру використовують:

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Friends & Partners

Розробка та підтримка.