Учитель повинен бути актором

Він актор, але його глядачі і слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та не завжди хочуть лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Лише в самому собі, тільки в  усвідомленні величі своєї справи”.

Професія педагога наближена до професії артиста. Однак для актора сценарист пише сценарій, режисер допомагає під час репетицій, інші працівники – в оформленні сцени, освітленні, музичному супроводі. А вчитель одночасно і сценарист, і режисер, і постановник, і актор, який щодня ставить не один, а кілька спектаклів. 

 

І зарубіжний, і вітчизняний кінематограф неодноразово звертався до теми школи та ролі особистості вчителя. У даній статті я хотіла б запропонувати вам відомі, свого роду, надихаючі та мотивуючі фільми про вчителів та відносини між вчителями та учнями. В мене є особистий топ-лист фільмів ДЛЯ та ПРО вчителів, який я вам надаю:

  1. “Спілка мертвих поетів”
  2. “Імператорський клуб”
  3. “Посмішка Мона Лізи”
  4. “Учитель на заміну”
  5. “Хористи”

Завдяки цим фільмам можна дізнатись, які вчителі імпонують дітям. Дотепні й розумні, з витонченим смаком та почуттям гумору. До такого вчителя дітям хочеться йти на урок, хочеться вчити його предмет, як результат — саме з цього предмета знання учнів є найглибшими й найґрунтовнішими, а оцінки — найвищими.

Але акцент у фільмах, які я вам пропоную, робиться не на знаннях і не на оцінках, а на вчителі, який є життєвим наставником, другом, порадником. Запевняю, що після перегляду ваші очі заблищать і з’явиться бажанням скоріше б повернутись у власну аудиторію, адже ви є актором першого плану “власного фільму”!

Цікаве в Блогах:

Використання гри в навчальному процесі

Головний феномен гри полягає в тому, що, будучи розвагою, вона переростає в навчання, у творчість та у модель людських відносин.

Ще з давніх часів люди використовували гру як метод навчання. В наш час гра є важливою частиною навчального процесу як в дошкільних і шкільних, так і в позашкільних установах. Головна мета застосування гри – це активізація та інтенсифікація навчального процесу. Сьогодні гру використовують:

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Friends & Partners

Розробка та підтримка.