Диригент та його оркестр

Для того, щоб диригувати цілим оркестром та зіграти симфонію чи концерт, треба бути майстром своєї справи. Оркестр-складний організм, кожен інструмент у ньому має свою роль, місце та призначення, свою партію. Іноді той чи інший інструмент перестає звучати на повну силу, тоді приходить на допомогу талановитий диригент. Помахом диригентської палички, своїми порадами він здатен налагодити гру та залагодити всі негаразди.

 

Так само й викладачі! Вони, як диригенти, слідкують за кожним інструментом у своєму оркестрі, тобто за кожним учнем. Лише за допомогою майстерного «диригування» наші студенти навчаються працювати в команді, вчитися один у одного, поважати однолітків. Вчитель завжди бачить і відчуває, який інструмент його оркестру «погано звучить». Може, щось сталося, а може причиною є погане самопочуття. Хороший викладач-обов’язково талановитий диригент, який любить те, що він робить, любить свій предмет, любить своїх учнів та знає способи побудувати роботу з ними так, щоб вона була максимально ефективною. Тоді з кожного класу звучить чудова музика, а не какофонія звуків.

Отже, якщо

  • викладач добре знає, розуміє своїх учнів, цікавиться ними, їх життям, настроєм, тримає зв’язок з батьками, регулярно сповіщає їх про прогрес у навчанні,
  • в класі пануєдисципліна, а водночас і доброзичлива атмосфера, час від часу вибухає сміх,
  • студент (будь-якого віку) із задоволенням біжить на урок,
  • студент впевнений, що, якщо він чогось не знає чи не вміє, викладач завжди прийде на допомогу, покаже, навчить,

то це може означати лише одне - диригенту добре вдається впоратися із своїм оркестром!

Цікаве в Блогах:

Використання гри в навчальному процесі

Головний феномен гри полягає в тому, що, будучи розвагою, вона переростає в навчання, у творчість та у модель людських відносин.

Ще з давніх часів люди використовували гру як метод навчання. В наш час гра є важливою частиною навчального процесу як в дошкільних і шкільних, так і в позашкільних установах. Головна мета застосування гри – це активізація та інтенсифікація навчального процесу. Сьогодні гру використовують:

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Friends & Partners

Розробка та підтримка.