Трішки егоїзму у новому році

 В усі часи  любов до себе  засуджувалася суспільством. По різному називають таке явище : егоїзм,егоцентризм , нарцисизм , самозакоханість ,  – відтінків багато - суть одна . Приємного мало, коли  спілкуєшся зі стовідсотковим представником такої поведінки.  І не даремно. Той, хто дбає лише про себе та  свої інтереси, не зважаючи на інших; той, хто піде по головам без жодних сумлінь  - такі люди викликають острах, неприязнь та несприйняття.  Від них « тримаються подалі» . При можливості, звичайно.

 

 Проте є й інша категорія  людей  – ті, які не  вміють чи не хочуть  любити  себе. Ті, які відчувають почуття провини та « неправильності» при найменшому натяку на егоїзм.

  Ось таких два  протилежних стани.  На мою думку  великим злом є перший  випадок. Проте другий – є не меншим.  Інколи життєво необхідно впустити в  своє життя «здорової любові», любові до себе, яка в  свою чергу може бути промінцем світла і для інших.

      Як же це  виглядає на практиці?  Наступні ідеї можуть бути корисними.

  1. Стоп самокритику з негативним  відтінком. Краще сприймати себе позитивно ,ніж вишукувати найменші недоліки і подумки сварити  за їх існування. Полюбіть недоліки ,можливо ваша ізюминка саме в  них.
  2. Не тероризуйте своє життя   негативними думками і даремним хвилюванням  зі  страхітливими картинами теперішнього чи  майбутнього . « А що ,як я не здам іспит, не зроблю те чи інше, мене насварять чи будуть ображати …і т.д…». Чого боїмося- те й трапляється.  Добре, що не завжди. Проте,скільки сил віднімає « стан страху»  в  очікуванні події Х.
  3. Хваліть себе. Критика ламає внутрішній дух , похвала – відбудовує. Особливо це корисно тим,хто відчуває невпевненість  у  собі . Не соромтеся посміхнутися  і відмітити ,що Ви зробили щось добре  і якісно . Не обов’язково  розповідати про це сусідам і усім перехожим, можна й про себе, як то кажуть – в голові.
  4. Підтримуйте себе. Не соромтеся просити допомоги, коли ви справді її потребуєте.  

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Friends & Partners

Розробка та підтримка.