Як краще запам`ятати слова іноземною мовою?

Це одвічна проблема, якщо ви вивчаєте іноземну мову – як мені запам’ятати (вивчити, зазубрити…) стільки слів?! Вчити чи вивчити їх, здається, не так вже і важко. Набагато важливіше вивчити їх так, щоб вони трималися у пам’яті та щоб ви могли їх вживати при необхідності.

Із багатьох існуючих технік та методів запам’ятовування  кожен, хто вивчає іноземну мову, обирає для себе найоптимальніші, а кожен вчитель радить, на його думку, найефективніші. Ось прийоми, які мені здаються цікавими  та дійсно дієвими.

 

Перш за все, щоб легше запам’ятати слова, треба їх записувати окремо усписок  за темами з кожного уроку. Тобто вести словник, як ми це робили в школі. Але, як на мене, цього не достатньо. Вчити довгі списки слів – нудно. Можна використовувати прийом, який я часто пропоную своїм студентам науроках, і який вони полюбили,- pancakes(млинці). А простіше – картки з іншомовним словом на одній стороні та його перекладом на іншій. З ними треба працювати так. Складайте їх за темами окремо, щодня переглядайте всі нові слова та повертайтеся до тих слів, які вчили набагато раніше. Вам просто треба взяти pancake, тобто картку зі словом, та читати слово іноземною мовою, називаючи його переклад. Можна ускладнити собі задачу – читати слова рідною мовою та називати переклад іноземною. Ви можете одразу себе перевірити, адже правильна відповідь знаходиться з іншого боку. Таким чином ви ще й дуже добре запам’ятаєте тільки значення слова, а і його правопис, переглядаючи ці картки раз у раз.

Наступна техніка для  полегшення процесу вивчення іншомовних слів – це встановлення зв’язку слова із знайомою вам людиною чи предметом. Ця техніка дуже близька до методу асоціацій, але це асоціація не спонтанна, а ґрунтується на  саме усвідомленому зв’язку слова з явищем у вашому житті. Я часто застосовую цей прийом, коли ми із студентами вчимося описувати якості характеру людини, предметів, зовнішність людини тощо. Наприклад, якщо вам треба запам’ятати слово shy(сором’язливий), то згадайте знайому вам сором’язливу людину та подумки встановіть  зв'язок із словом, тобто уявіть цю людину поряд зі словом. Повторіть при цьому слово подумки та вголос кілька разів. Таким чином, зв'язок слова та його значення та цієї людини буде міцнішим та допоможе вам його згадати, коли з’явиться  потреба вжити його у власному реченні.

Ще один спосіб, який допомагає вивчати та не забувати іншомовні слова та ще й неабияк розвиває пам'ять. Це дійсно своєрідна «зарядка для пам’яті» . Дуже просто та дієво. Раджу це робити, коли займаєтеся домашніми справами, їдете у транспорті чи взагалі у ті рідкісні моменти, коли ні про що не треба чи не хочеться думати. Думайте про слова! Отже, ви стараєтеся згадати мінімум 5 слів, що відносяться чи до певної теми, чи до сфери вживання. Наприклад, ви їдете на роботу та згадуєте 5 чи 10 слів-назв кольорів, або назв речей, що знаходяться у вас в сумці. Чим складніші теми ви будете обирати, тим краще тренуватимете пам'ять та поповните свій запас слів. Якщо якесь слово вам згадати не вдається, або ви його не знаєте, ви його точно запам’ятаєте (ось чому слів, які ви стараєтесь згадати за один раз краще хай буде 5) та зможете подивитися у своїх записах чи в словнику. Це надзвичайно стимулює та напружує пам'ять, що і потрібно, коли ваша ціль – краще пам’ятати слова іноземної мови, яку ви вивчаєте.

Бажаю удачі всім! Спробуйте - це дійсно працює!    

Цікаве в Блогах:

Використання гри в навчальному процесі

Головний феномен гри полягає в тому, що, будучи розвагою, вона переростає в навчання, у творчість та у модель людських відносин.

Ще з давніх часів люди використовували гру як метод навчання. В наш час гра є важливою частиною навчального процесу як в дошкільних і шкільних, так і в позашкільних установах. Головна мета застосування гри – це активізація та інтенсифікація навчального процесу. Сьогодні гру використовують:

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Friends & Partners

Розробка та підтримка.