Швидкість+ефективність=0

Працюючи викладачем вже другий рік поспіль, помітив закономірність: майже усі бажаючі розмовляти іноземною мовою з тією чи іншою метою, хочуть досконало оволодіти усіма вміннями та навичками в рекордно короткі строки, і вільно спілкуватись із носіями (!) мови на різні теми, не відчуваючи при цьому жодних перешкод мовного бар’єру. Постає питання: чи можливо досконало оволодіти мовою за 3-4 місяці, чи навіть за рік? Я, звичайно, не професор лінгвістичних наук, і не викладач із багаторічним досвідом, проте не зовсім новачок у вивченні іноземних мов, тому, давайте спробуємо розібратись.

 

Перед тим, як приступити до вивчення іноземної мови, налаштовуючись на те, що вже через декілька місяців ви будете розмовляти на рівні «нейтів спікера», слід поставити собі запитання: «А чи достатньо добре я знаю рідну мову? Мову, якою спілкуюсь усе своє життя…»
Звичайно, високі цілі та бойове налаштування на почату справу – запорука неминучого успіху, проте інколи на речі потрібно дивитись реально, а не через призму рожевих окулярів.

Слід зазначити, що вивчення іноземної мови – процес доволі складний та тривалий, так як навіть у найближчих по своїй лексичній та граматичній структурі мовах можуть ховатись свої кардинальні розбіжності. Кожна мова – неповторна, і це факт.

Ближче до справи. Давайте проведемо паралель між студентом-початківцем та немовлям. Ви – новонароджений у новому, поки що невідомому світі іноземної мови. Із першим заняттям ви робите свої перші вдихи та видихи, відкриваєте  очі, починаєте чути поки що майже невідомі для вас звуки. Із кожним заняттям ваші очі починають все ясніше бачити, а ваш слух стає все гострішим і ви починаєте все краще реагувати на ті звуки, які раніше для вас здавались абсолютно не зрозумілим белькотінням. І, ось вони – ваші перші слова, на тій мові, яка ще недавно здавалась вам такою далекою. Із кожним заняттям ви вивчаєте все більше і більше слів, зв’язуєте (хоч і з помилками) їх у речення, речення у примітивні тексти. Що ж, малюче, вітання, ти вже дорослий! Сидіти вже вмієш! Але,скільки зусиль потрібно докласти, щоб встати на ніжки і зробити перший крок? Після того, скільки ще потрібно сил та часу, щоб впевнено стояти на ногах, а тим більше, не просто ходити, а бігати… Щоб впевнено та твердо крокувати, потрібно кожного дня вдосконалюватись, роблячи якомога більше кроків. Так і у вивченні іноземної мови, народившись – одразу не побіжиш.

Потрібно пам’ятати, що вивчення іноземної мови належним чином – це тривалий процес, який потребує  не малих зусиль та постійної практики. Саме тому, не слід лякатись того, що через декілька місяців після старту  вашого навчання ви не в змозі швидко та вільно розмовляти.Головне – не опускати руки та постійно працювати над собою. Витримка – наша головна зброя.
Отож, усім терпіння, адже не існує мов, котрих не можливо вивчити. Існує відсутність достатнього бажання зробити це. Вивчайте мови та будьте поліглотами;)

Успіхів!

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Friends & Partners

Розробка та підтримка.