Рівні володіння Англійською

Рівні володіння англійською мовою Рівень володіння іноземною мовою визначають відповідно до стандартів CEFR – загальноєвропейської шкали мовної компетенції (The Common European Framework of Reference for Languages: Learning, Teaching, Assessment, CEFR або CEF). CEFR – спеціально розроблена класифікація рівнів володіння європейськими мовами, зокрема англійською мовою.

Шкала CEFR була створена Радою Європи в рамках проекту «Вивчення мов для європейського громадянства» в 1989-1996 рр. Основна мета цієї класифікації - надати методичні рекомендації тим, хто вивчає іноземні мови, як європейські, так, в перспективі, і світові. Залежно від обсягу знань і мовних навичок,тих, хто вивчає іноземну мову, підрозділяють на шість рівнів володіння мови. Прочитавши опис, ви приблизно зможете визначити свій поточний рівень.

A1

Breakthrough or beginner «Прорив» або початковий рівень англійської мови Словниковий запас: <1500 слів Розумієте і використовуєте повсякденні вирази і основні фрази, спрямовані на задоволення базових потреб. Можете представитися англійською самі і представити інших; можете задавати елементарні питання на особисті теми (про місце проживання, друзів і знайомих і т. д.) і відповідати на них. Можете взаємодіяти на базовому рівні англійської мови, якщо англомовний співрозмовник говорить повільно і чітко та готовий допомогти у встановленні комунікації. Розумієте дуже короткі (1-2 фрази), написи англійською з ілюстраціями: листівки, дорожні покажчики, короткі пояснення.

A2

Way stage or elementary «Продовження шляху» або елементарний рівень володіння англійською мовою Словниковий запас: 1500-2500 слів Розумієте висловлювання, які стосуються найбільш нагальних аспектів життя (розповідь про себе і про сім'ю, працевлаштування, покупки). Зможете запитати дорогу (як пройти з пункту А в пункт В) і зрозуміти відповідь. Можете порозумітися англійською мовою в простих побутових ситуаціях, що вимагають прямого обміну інформацією на знайомі вам теми. Можете розповісти англійською, хто ви такий, де живете і з ким спілкуєтеся, висловити свої базові потреби. Розумієте суть англомовних телерепортажів в супроводі відеоряду. У стані прочитати і зрозуміти елементарний лист англійською мовою (замовлення, підтвердження замовлення, короткі нескладні особисті листи).

B1

Threshold or intermediate «Граничний» або середній рівень володіння англійською мовою Словниковий запас:2750-3250 слів Правильно розумієте суть висловлювань на знайомі вам теми (робота, школа, відпочинок і т. д.). Можете порозумітися англійською в більшості ситуацій, що виникають під час подорожі в англомовну країну. Можете описати враження, події, мрії, надії і прагнення, коротко викласти і обґрунтувати свою думку. Уже дивитеся англомовні фільми в оригіналі, але часом здогадуєтеся про те, що відбувається лише по зображенню на екрані. Можете прочитати найпростішу інструкцію, а також рекламні брошури, листи, короткі офіційні документи. Можете написати зв'язне повідомлення (есе, лист, інструкцію) англійською мовою на знайому або цікаву вам тематику.

B2

Vantage or upper intermediate «Перевага» або середньо-просунутий рівень англійської мови Словниковий запас:3250-3750 слів Здатні зрозуміти суть складного тексту на конкретну або абстрактну тему, готові підтримати докладну бесіду англійською мовою на тему вашої професійної спеціалізації. Можете досить вільно спілкуватися англійською на абстрактні теми, здатні взаємодіяти з носіями мови без напруги для кожної зі сторін. Вмієте вибудовувати ясні і докладні висловлювання з широкого кола питань; можете викласти свій погляд на проблему, вказати на переваги і недоліки різних варіантів її вирішення. Вільно дивитеся більшість англомовних телепрограм: інтерв'ю, репортажі, ток-шоу, прямі трансляції. У стані написати зв'язне повідомлення (есе, лист) на незнайому вам тематику.

C1

Effective operational proficiency or advanced Рівень ефективного функціонування або просунутий рівень англійської мови Словниковий запас:3750-4500 слів Розумієте складні і довгі тексти на найрізноманітніші теми, розпізнаєте прихований сенс сказаного. Можете висловлюватися вільно і спонтанно, без явних труднощів з підбором слів і виразів. У стані гнучко і ефективно використовувати мову в соціальній, наукової та професійної діяльності. Розумієте неадаптовані фільми з великою кількістю сленгу та ідіом. Можете писати чіткі добре структуровані докладні тексти на складні теми, демонструючи володіння прийомами структурування і надання тексту зв'язності. Здатні підтримувати ефективне листування англійською.

C2

Mastery or proficiency Досконале володіння Словниковий запас: 4500 і більше слів Розумієте практично все почуте і прочитане. Можете узагальнити інформацію з різних усних і письмових джерел, оформляючи доводи і думки у вигляді зв'язного тексту. Можете говорити на будь-яку тему без підготовки, точно і без труднощів висловлюючи свою думку, розрізняючи найменші відтінки значень навіть в найскладніших ситуаціях.

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Harvard Gift Store / Вітрина

Friends & Partners

Розробка та підтримка.