Іноземні студенти в США

Іноземні студенти в Америці: вчимося і працюємо В американських вищих навчальних закладах навчається близько 600 тис. іноземних студентів, більшість з яких (близько 80 тис. чол.) навчається в Каліфорнії і Нью-Йорку (66 тис. чол.). Однією з важливих складових студентського життя є робота в період навчання. Отож, поговоримо про можливість отримання іноземними студентами роботи в США.

 Освіта в США відрізняється як високою якістю, так і досить високою вартістю, тому іноземні студенти не зможуть самостійно забезпечувати себе. У країні діє ряд обмежень, принаймні, на роботу іноземців, а деякі види віз забороняють трудову діяльність повністю. Більшість іноземних студентів можуть розраховувати, в основному, на роботу на кампусі, роботу в рамках практики або роботу влітку за програмою обмінів.

Ви повинні бути проінформовані про те, що навіть в тому випадку, якщо ви знайдете роботу, вона буде недостатньо високооплачуваною для того, щоб покривати ваші витрати на навчання і проживання. Зазвичай за роботу на кампусі платять 1-2 тис. дол. І приблизно стільки ж ви зможете заробити під час літніх канікул. Розберімося зі студентськими візами в США і можливостями для роботи, які надаються в рамках зазначених віз. · F-1 - найбільш поширений тип візи для бажаючих навчатися на теоретичних курсах в акредитованих коледжах, університетах США або вивчати англійську мову в університетах чи спеціалізованих мовних інститутах. · J-1 - віза для осіб, що в'їжджають в країну за обмінними програмами. Це можуть бути освітні або культурні обмінні програми. · М-1 - віза для студентів неакадемічних, професійних курсів або стажистів в освітніх установах США. Студенти, які в'їхали в США по візі М-1, не можуть розраховувати на роботу, за винятком стажування, передбаченого освітньою програмою. Якщо ж ви в'їхали в країну по візі F-1, то не зможете працювати поза кампусом протягом першого року навчання, але у вас буде можливість підробити на кампусі. При цьому ваша робота буде обмежена 20 годинами на тиждень. Повна зайнятість (40 годин на тиждень) дозволена під час канікул в тому випадку, якщо ви повертаєтеся назад на навчання після канікул. Для роботи на кампусі студентам не потрібен дозвіл Служби імміграції та натуралізації (Immigration and Naturalization Service - INS), однак, щоб почати роботу в стінах навчального закладу іноземні студенти повинні отримати особистий номер за системою соціального страхування (Social Security Number) і заповнити спеціальну форму ( Form I-9). Можливо, вам також буде потрібно відповідний дозвіл від фахівця по роботі з іноземними студентами. Робота на кампусі може включати наступні вакансії: фахівець з комп'ютерних мереж, помічник викладача, асистент на дослідних проектах, помічник в бібліотеці, кафе, репетиторство і ін. Аспіранти, які навчаються на кооперативних освітніх програмах, часто можуть отримати дозвіл на роботу у роботодавця поза кампусом у разі, якщо в нього є відповідний контракт з навчальним закладом на організацію робочої практики або досліджень. Тобто робота надається студентам в рамках освітньої програми.

Після першого року навчання студент, який в'їхав в країну по візі F-1, може звернутися в Службу імміграції та натуралізації за дозволом на роботу поза кампусом, при цьому даний документ необхідно отримати до виходу на роботу. Подібний дозвіл часто видається в тому випадку, якщо студент відчуває серйозні матеріальні труднощі, з якими зіткнувся не з власної вини, наприклад, серйозні коливання валютного курсу, припинення фінансової допомоги, втрата роботи на кампусі, значне збільшення витрат на навчання або проживання, несподіване погіршення фінансового статусу або незаплановані витрати на медичне обслуговування. При цьому студент повинен мати хороші академічні показники і навчатися на денному відділенні. В INS необхідно надати наступні документи: форму I-765 (Application for Temporary Employment Authorization), завірену в навчальному закладі форму I-538, копію форми I-9, а також оплатити грошовий внесок. Отриманий дозвіл на роботу дійсний протягом одного року.

Утриманці та особи, які супроводжують студента, можуть в'їхати в США за відповідними візами M-2, F-2 і J-2 і навчатися на будь-яких освітніх програм, при цьому вони не можуть розраховувати на фінансову допомогу. Отримати роботу зможуть тільки особи, які отримали візу J-2.

Після завершення навчання ви можете отримати тимчасову роботу в США. Для цього ви повинні будете отримати статус H-1B. Ваша освіта повинна відповідати вимогам до кандидата на конкретну посаду. Крім того, ви повинні отримати офіційну пропозицію про роботу з боку американського роботодавця. Оформленням документів для отримання статусу H-1B повинен займатися ваш роботодавець. Пам'ятайте, що студенти не мають права працювати поза кампусом або проходити практику, якщо вони не отримали відповідного дозволу від влади. В іншому випадку студент підлягає депортації. Крім того, іноземні студенти можуть розраховувати на роботу в США в рамках програми Державного департаменту «Робота + подорожі» (Work&Travel USA). Студенти можуть працювати протягом літнього канікулярного періоду і знаходитися в країні до 4-х місяців. Щорічно такою можливістю користуються сотні тисяч іноземних студентів, які працюють в готелях, ресторанах, на курортах, в казино, національних парках і парках розваг.

Дана програма надає молодим людям можливість пізнати Америку, її культуру і людей, удосконалювати свій рівень володіння англійською, заробити і завести друзів. Учасникам даної програми також дозволяється подорожувати по країні протягом місяця.

Брати участь у програмі можуть студенти денних відділень вищих навчальних закладів, при цьому вони повинні володіти англійською мовою на рівні, достатньому для роботи. Після закінчення терміну дії програми студенти повертаються додому для продовження навчання в своїх країнах.

Плануєте ви чи не плануєте навчання у вишах Америки, в будь-якому разі вдосконалення рівня володіння англійською ще нікому не завадило! Harvard Language Club запрошує приєднатися до нашої великої родини тих, хто ще не з нами! Хтозна, як складеться життя і в який куточок світу Вас закине доля!

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Harvard Gift Store / Вітрина

Friends & Partners

Розробка та підтримка.