Стереотипи про Англію

Кожен з нас хоч раз чув стереотипи про Англію, часом мудрі, що вводять в сумніви, чи ж, навпаки, - привертають увагу. Деякі доводи про англійців, до речі кажучи, є правдою, але все ж існує багато домислів про місцеву культуру, які хотілося б розвіяти.

 

Вівсянка, сер!

Якщо вам завжди здавалося, що снідають в Англії тільки вівсянкою, то ви глибоко помиляєтеся. Традиційний англійський сніданок, так званий Full English Breakfast, включає в себе досить важкі і висококалорійні інгредієнти, такі як сосиски, бекон, квасолю, яєчню з грибами і помідорами. А тепер уявіть, що до всього цього ще й приносять тости з солоним маслом. Чи не забагато?

Stiff up lip

Ця ідіома в англійській мові буквально перекладається як «застигла верхня губа» і відноситься до відмітної риси англійців - вмінню тримати в себе в руках. Цей вислів з'явився в XIX столітті, коли британські чоловіки носили вуса. Тоді знервовані чоловіки були помітні по тремтячих губах, а точніше по верхній губі, тому що і їх вуса починали тремтіти. З тих пір є повір'я, що чоловіки повинні тримати себе під контролем, щоб не видавати почуттів. Але що тут говорити, всім нам знайоме відчуття тривоги, роздратування і переживання, і повірте мені, англійці не є винятком. Британський снобізм Існує глибоке переконання, що всі англійці - трохи сноби і щирість не є їх головною рисою. Іноді це дійсно так. Але не можна не помітити божевільну ввічливість англійців. Таке враження, що місцевим жителям просто необхідно вибачатися перед усіма і за все, що відбувається. Це дивно, наскільки місцеві жителі люблять просити пробачення. Ну і як після цього можна називати їх снобами? Стриманими - так, але вже точно не снобами. Хоча є-таки один недолік: англійці люблять поскаржитися.

В Англії завжди дощі

І з цим не посперечаєшся. Або ж посперечаєшся? В Лондоні вас завжди переслідуватимуть дощі, але ось в інших частинах Англії дощова погода радує лише восени і взимку. Хоча можна сказати, що погода тут досить мінлива. І з цим нічого не поробиш, тому-то місцеві жителі так люблять обговорити її за чашкою чаю або ж келихом пива.

Tea time

Англійці і правда залежні від чаю, але мало хто знає про величезну пристрасть англійців до спиртного. Пити тут починають з четверга і продовжують до самої неділі, а решту буднів розбавляють пивом до обіду в пабі. Але що тут говорити - tea time ніхто не відміняв. Тому чай з молоком п'ють скрізь і постійно. І це, напевно, одне з найулюбленіших занять англійців.

Posh Britain

Лондон вважається центром еліти, і всім чомусь здається, що Британія в цілому - це апогей аристократії і всього дорогого. Але навіть той же самий Лондон повний контрастів: в двадцяти хвилинах їзди на метро від центру міста ви можете потрапити в нетрі, де живе робітничий клас, а рівень кримінальності перевищує статистику будь-якого іншого міста. Лондон кидається з однієї крайності в іншу.

Британський гумор

Ще один стереотип про англійців - це вічний сарказм. Багато хто думає, що жартують місцеві дивно і старомодно. Туристам часом важко вести діалоги з британцями, останні ж, в свою чергу, жартують досить тонко і цікаво. Щоб зрозуміти жарти англійця, потрібно вдуматися в те, що він сказав тобі. Люблять місцеві пожартувати і про їх пристрасть до черг, наприклад. Куди б ви не пішли, в Англії всюди шикуються черги. Так що не дивуйтеся, побачивши кілометрову чергу за морозивом. Це тут в межах норми. Стереотипи, якими сповнена ця країна, в більшості своїй є гордістю англійців, деякі ж вкрай докучають. Вони надають своєрідної пікантності місцевому побуту і зайвий раз показують наскільки багатою культурою володіє Англія.

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Harvard Gift Store / Вітрина

Friends & Partners

Розробка та підтримка.