Історія свята 8-го березня

8 березня. Чи дійсно це Міжнародний жіночий день? З приходом весни, 8 березня, ми звикли відзначати свято, що вшановує усіх жінок. Міжнародний жіночий день – офіційна назва свята. А чи дійсно він Міжнародний? Чи святкують його в країнах, мову яких ми вивчаємо на заняттях у Harvard Language Club? Спробуємо розібратися.

Не дивлячись на те, що історія зародження цього свята бере свій початок саме у США, коли 8 березня 1908 року за закликом нью-йоркської соціал-демократичної жіночої організації відбувся мітинг з лозунгами про рівноправ’я жінок, сучасні американці не звикли відзначати цей день таким чином, як він проходить у нас.
Хоча початковою метою свята, яке запропонувала комуністка Клара Цеткін у 1910 році на Другій Міжнародній соціалістичній жіночій конференції, було влаштування мітингів для привернення уваги суспільства до жіночих проблем. З часом усе це забулося і на теренах пострадянських країн це свято перетворилося у день, коли чоловіки дарують квіти і приділяють жінкам більше уваги, ніж зазвичай.
Що ж стосується американських жінок, то вони вважають, що дарувати квіти у цей день просто принизливо. Тому, що чоловіки повинні приділяти увагу жінці і дарувати квіти без приводу. Про цей день в Америці щороку згадують лише активісти та активістки громадських та політичних рухів.
Британці теж не надають значення цьому дню. Свято відзначають в окремих інтернаціональних сім’ях, де один із пари – виходець з країни, в якій цей день є святковим. Натомість за три тижні до Великодня у Великобританії прийнято вшановувати усіх жінок у Mother’s Day.
Це свято своїми традиціями нагадує 8 Березня. Його коріння сягає у вікторіанську епоху, коли діти з ранніх років працювали далеко від рідної домівки, а кошти, зароблені ними, пересилалися в сім'ю. Тоді один день в році дітям дозволялося провести під сімейним дахом разом з батьками. За традицією вони вручали матерям і бабусям невеликі подарунки - букетики квітів або свіжі яйця.
Сьогодні британські діти в цей день дарують матерям квіти і виконують за них роботу по дому.
На самому початку 17 століття в Англії в четверту неділю посту англійці стали відзначати неділю матері (Mothering Sunday). Це було свято всіх матерів Англії.
У міру поширення християнства в Європі, цієї неділі стало святом Матері Церкви - духовної сили, що дає життя і захищає від зла. Згодом церковне свято злилося воєдино зі святом світським. Так як це був час багатих аристократів і величезних особняків, велика частина прислуги працювала і жила в будинках своїх господарів. У неділю матері всі слуги отримували вихідний, вони поверталися в свої сім'ї, щоб провести цей день зі своїми матерями.
До святкового столу обов'язково подавали в цей день традиційний торт, званий «материнський торт». У цей день відвідували матерів і приносили їм в подарунок такий торт в обмін на материнське благословення.
Сьогодні в Англії День матері проходить досить тихо. Англійські дами за традицією відпочивають, а їхні чоловіки займаються домашньою роботою і готують вечерю.
За звичаєм в цей день продають той самий торт Симнела (simnel cake), прикрашений 12 кульками марципанів.
Іноді чоловіки дарують своїм дружинам в цей день похід в ресторан. Діти вручають квіти, листівки та подарунки мамам і бабусям. Все, як в інших країнах 8 березня.
Але поки на теренах нашої країни ми знаємо і пам’ятаємо про це свято, не забудьте привітати своїх матусь, бабусь, сестер, донечок, коханих, подруг та усіх знайомих Вам жінок! Хочете зробити це оригінальним способом, наприклад, мовою Шекспіра? Тоді Harvard Language Club Вам у цьому допоможе! Harvard Language Club – твій порадник і друг!

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Harvard Gift Store / Вітрина

Friends & Partners

Розробка та підтримка.