To be or not to be: переваги групових занять

Чи не кожен із вас, тих хто вивчає англійську чи лише планує зайнятися цим, хоч раз ставив собі запитання: «Які заняття краще відвідувати: групові чи індивідуальні?». Дати однозначну відповідь на таке запитання фактично неможливо. Але Harvard Language Club пропонує Вам переглянути наш «Топ- 15  чому варто займатися у групі?»

 

1. Соціалізація особистості. Мова – явище соціальне. І потрібне нам для того, щоб спілкуватися з іншими людьми. Тому, природньо використовувати груповий метод вивчення іноземної мови.

2. Помірна вартість. Групові заняття набагато дешевші від занять з викладачем тет-а-тет. А економія завжди важлива.

3. Різні види роботи. Інколи на індивідуальному занятті Вас просять скласти діалог. Звичайно, у всіх нас є внутрішнє «Я», з яким ми часто спілкуємось. Але вигадувати собі уявного співрозмовника – воістину дивно. Інша справа – заняття у групі. Тут фантазії хоч відбавляй! Можна вести діалоги з сусідом по парті, грати в рольові ігри усією групою чи викликати на дебати найуспішнішого, на Вашу думку, у вивченні мови.

4. Системність та регулярність. Індивідуальні заняття з репетитором – це чудова можливість прогуляти їх. Адже графік плаваючий, заняття можна переносити, відміняти…а згодом вже й зовсім забути про них. А чітко спланований графік роботи групи змусить Вас рахувати сплачені кошти та вчасно приходити на заняття.

5. Стимул. Мотивація. Конкуренція.  Хто ж, як не колектив, стимулює Вас ретельніше підходити до виконання завдань, долати лінощі і намагатися не відставати від групи? Група задає ритм – і Ви вже не можете дозволити собі не виконати завдання, «відмазавшись» браком часу чи іншими загальновідомими «вагомими аргументами».

6.  Виховання колективізму. Колективізм – це почуття солідарності із групою, усвідомлення себе її частиною, готовність до дій в користь групи і суспільства. Група – це колектив, в якому усі його члени об’єднані спільними цінностями та інтересами, а головне – спільною метою: вивчити англійську. Співробітництво і взаємодопомога панують у групі. Ви отримуєте знання на рівні з іншими студентами групи, разом підходите до вирішення поставлених задач. Відчуваєте себе більш комфортно, адже в групі сильний допомагає слабкому, а слабкий не так гостро відчуває надмірну увагу і критику з боку викладача.

7. Інтерактивність навчання. Сформований колектив – це сильна команда. Ви допомагаєте один одному, підтримуєте, тим самим контролюєте і полегшуєте процес навчання. А ще, це допомагає подолати сором’язливість, позбутися комплексів, виховати у собі лідерські якості.

8. Здатність чути чужі думки. У групі, як правило, кожен має свій характер, погляди у всіх різні. Таке різноманіття принесе Вам безліч нових ідей. Ви навчитеся бути відкритими для чужих думок, ставити їх під сумнів, сперечатися чи погоджуватися з ними.

9. Подолання мовленнєвого бар’єру. У групі з’являється можливість застосовувати отримані знання відразу, тут і зараз, так би мовити «не відходячи від каси». Адже Ви можете спілкуватися з іншими членами групи, використовуючи на практиці той матеріал, що отримали на занятті. Цим самим Ви позбавите себе від труднощів і страху перед спілкуванням англійською з незнайомими людьми в реальному житті.

11. Можливість вчитися на чужих помилках. Кожен із нас хоча б раз задумувався над тим, що в голові виникає безліч запитань під час занять, але нам просто не вистачає сили духу задати його викладачеві…. Не хвилюйтеся! У групі точно знайдеться хтось, хто ставитиме запитання з приводу і без. Ваше завдання – навчитися фільтрувати цю інформацію і запам’ятовувати важливе. А ті мовленнєві помилки, які Ви розпізнаєте і чуєте у вимові інших, Ви намагаєтесь не використовувати у своєму мовленні. І це відбувається на підсвідомості.

12. Приємне проведення часу. Заняття у групі – це не лише живе спілкування з викладачем, але й знайомства з новими цікавими людьми, з якими Ви, скоріше за все, продовжуватиме спілкуватися й поза межами занять англійською. Це надасть Вам змогу завести нових друзів зі спільними інтересами.

13. Цікаве дозвілля. Групові заняття відкривають перед Вами нові можливості та горизонти. Тематичні заняття, перегляд і обговорення фільмів, цікаві екскурсії… Це та безліч іншого чекає на Вас у Harvard Language Club!

14. Зустріч із носієм мови. Такі зустрічі надзвичайно цінні для успіху Вашого навчання. Так, ці люди не навчать Вас граматиці, зате у них Ви навчитеся говорити і сприймати мову на слух!

15. Обмін літературою. Вважаєте відвідування бібліотеки нудним заняттям, яке забирає у Вас купу часу, а постійно купувати книги для Вас занадто дорого? «Що ж, є «Всемогутній Googlе», - скажете Ви. Але у нас є інша відповідь! Ви можете обмінюватися книгами всередині групи. Адже усі члени групи користуються літературою, адаптованою під Ваш рівень знань мови. Навіщо витрачати свій час на пошук потрібної книги у бібліотеці чи в у «всесвітньому павутинні». У когось із групи точно має бути те, що Ви шукаєте:  почитайте та повертайте!

 

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Harvard Gift Store / Вітрина

Friends & Partners

Розробка та підтримка.