«To do» list для батьків

Сьогодення диктує свої правила і тому багато батьків хочуть, щоб їхні діти з дитинства вивчали іноземні мови. Для їх вивчення існує маса можливостей і методик. Але для деяких дітей навчання здається дуже важким. Багато хто говорить про те, що у них немає схильності або відсутній талант до вивчення мов.

Але причиною неефективного вивчення є неправильний підхід до цього процесу.  Для того, щоб дитина могла порадувати вас успіхом в освоєння іноземної мови, необхідно зацікавити її. Перш ніж визначити вектор руху, розглянемо труднощі, які зустрічаються вашим чадам на шляху до успішного вивчення мови.

1. Комплекс відмінника. Ваша дитина хоче робити все ідеально, і боїться вас засмутити поганими результатами. Але саме ви повинні їй пояснити, що ідеально знати граматику або говорити без акценту - неможливо. І помилки тільки допоможуть їй в подальшому.     

 2. Нелюбов до правил. Це закономірно для всіх, адже ми самі не любимо їх. Якщо нас попросять згадати хоча б одне правило з рідної мови, то навряд чи ми зможемо це зробити. Саме тому, багато дітей втрачають інтерес до вивчення іноземнох мови, коли підходять до граматики.     

3. Нездатність думати іншомовно. Найчастіше ми складаємо речення рідною мовою, після чого перекладаємо текст на іноземну та думаємо, як правильно це все сказати. Всі ці дії дуже заважають людині. Саме тому, необхідно відразу думати мовою, яку вивчаємо. Цьому і слід навчати дітей, адже вони здатні дуже швидко ввібрати всю інформацію. І не варто змушувати  їх враховувати при цьому деякі граматичні правила. Це вони вивчатимуть трохи пізніше.       

Запорукою успіху в освоєнні мови є практика, а не теорія. Саме це дасть вашій дитині можливість запам'ятати все, що вже було вивчено. Звичайно, потрібно враховувати характер Вашого чада. Адже краще, ніж Ви ніхто Вашої дитини зрозуміти не зможе. Тому Вам просто необхідно ознайомитися зі списком порад, наведеним нижче, для того, щоб допомогти дитині у вивченні іноземної мови.

1.Проявляйте інтерес до навчання. Обов'язково цікавтеся, що дитина сьогодні вивчила, що у неї виходить, що викликає труднощі. Їй потрібно розуміти, що Вам не все одно, вчиться вона чи ні. Дітям важливо показувати значимість їх роботи, уникайте байдужості.

2. Обирайте хорошого викладача. Ставлення до навчання дуже залежить від особистості вчителя. Якщо дитина займається на курсах або з репетитором, обирайте педагога, який любить дітей і має досвід роботи з ними. Після декількох занять обов'язково поцікавтеся у дитини, чи подобається їй вчитель і заняття. Таких викладачів можна зустріти у «Harvard Language Club».

3. Застосовуйте цікаві методи навчання або обирайте викладача, який використовує такі методи. Ця порада актуальна для батьків найменших учнів. Діти люблять співати, танцювати, малювати. Чому б не використати це на благо ?Дитина гіперактивна, їй складно всидіти на місці? Нехай вивчає слова в русі. Наприклад, бігає і говорить слово "run", стрибає і повторює слово "jump". Після півгодини такого активного навчання Ваше чадо запам'ятає 7-10 нових слів і позбудеться накопиченої  енергії. Дітям, які люблять малювати, можна запропонувати замальовувати нові слова, це розвиває уяву і полегшує запам'ятовування.

4. Не забувайте про ігри. Комп'ютерні ігри іноземною мовою теж будуть корисні, якщо використовуються не більше ніж півгодини на день. Бажано, щоб це були розвиваючі ігри або спеціальні навчальні програми, представлені в ігровій формі. В мережі Інтернет можна знайти масу подібних додатків, вони відмінно допомагають освоїти нову лексику.

5. Обирайте цікаві книги для дитини, це значно полегшить навчання. Обирайте хорошу літературу. Підручник не обов'язково повинен бути нудним. У книжкових магазинах продаються чудові посібники  для дітей, вони викладені в легкій розважальній формі, відмінно проілюстровані.

6. Шукайте нову інформацію. Найчастіше дітям пропонують читати іноземною  те, що вони вже десятки разів бачили, чули, читали. Не всім дітям це цікаво. Можливо, їм хочеться дізнатися щось нове. Спробуйте придбати книгу сучасних казок, скачати в Інтернеті пізнавальні розповіді, смішні історії для дітей. Дитина з радістю буде вивчати новий матеріал, вчити слова, адже вона не знайде цей твір українською мовою.

7. Перекладайте мультфільми. Цим способом можна користуватися як дітям, так і дорослим. Герої класичних іншомовних мультиків розмовляють простою мовою, зрозумілою дитині.

8. Розбирайте тексти пісень. Підліткам напевно цікаво дізнатися, про що співає їх улюблений виконавець. Якщо складно сприймати текст на слух, знайдіть його в Інтернеті і перекладіть. Не потрібно при цьому нав'язувати свої музичні смаки, працюйте з тими піснями, які любить Ваша дитина. Це допоможе Вам налагодити взаємини з підлітком, стати трохи ближче до нього.

9. Частіше змінюйте види діяльності. Дитина швидко втомлюється від однотипних занять, тому бажано кожні 10-20 хвилин змінювати вид діяльності. Наприклад: перші 15 хвилин дивіться мультик, потім 10 хвилин обговорюйте його, потім 15 хвилин читайте казку, протягом наступних 10 хвилин дитина може спробувати переказати прочитане.

10. Дайте дитині відчути себе важливою. Придбали нову техніку? Попросіть школяра допомогти Вам перекласти написане на гаджеті. Поїхали за кордон? Нехай запитає дорогу до готелю або купить щось в магазині, використовуючи іноземну мову (звичайно, це повинно відбуватися під Вашим наглядом).

11. Правильно заохочуйте. Сподіваємося, Ви не забуваєте хвалити і заохочувати свого юного учня? І цей момент можна використовувати для навчання! Наприклад, Ви купили дитині цукерки? Скажіть про це тією мовою, яку вивчає дитина. Вирішили сходити в зоопарк? Спробуйте разом вивчити назви тварин іноземною, поки гуляєте.

12. Навчайтеся разом. Допоможіть своїй дитині вивчати англійську. Діти - чудові учні, здатні і вдячні. Це порада для тих батьків, які не вчили англійську в школі. Чому б не почати вивчати англійську разом з дитиною? Адже, як сказав Френк Сміт, великобританський політичний діяч,: «Одна мова приводить Вас в коридор життя. Дві мови відкривають усі двері на цьому шляху».

Нехай вивчення іноземної мови стане не мукою і пустою втратою часу, а веселою і продуктивною діяльністю, яка принесе бажаний результат.

Цікаве в Блогах:

Українсько-Польський Центр Освіти “UniverPL”

Harvard Language Club є офіційним партнером у місті Вінниця Українсько-Польського Центру Освіти “UniverPL” - польської компанії з головним офісом у Варшаві, що допомагає українським абітурієнтам вступати до польських ліцеїв, технікумів та університетів.

Read more...

Міні-анкета для студентів

Якщо Вами заволоділо непереборне бажання отримати якісні і сучасні знання за світовими стандартами та зробити вагомий внесок у своє майбутнє... Заповніть цю анкету та приєднуйтеся до Harvard Language Club вже сьогодні.

Натисніть для оновлення

Harvard Gift Store / Вітрина

Friends & Partners

Розробка та підтримка.